
Bamboo Power Bank
Quantity
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Prices for branding Bamboo Power Bank:
-
25€16.91 per unit
-
50€15.13 per unit
-
100€13.16 per unit
-
250€11.84 per unit
-
500€10.70 per unit
-
1000€10.45 per unit
-
2500€10.05 per unit
-
5000€9.85 per unit
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Description
| Details: | This must-have phone accessory is perfect for life on the go! With a natural bamboo finish gives the power bank a unique, eye-catching look and plenty of space for your company logo to be printed or engraved. The 4000mAh 10W Bamboo Power Bank comes with a USB-A to dual USB-A/USB-C charging cable, making it compatible with the latest tech devices. The light-up feature lets you easily check the remaining battery life. It’s an ideal promotional gift for the tech and electronics industries or a great giveaway for corporate events, trade shows, and exhibitions. Stay powered up and stylish wherever you are! |
|---|---|
| MOQ: | 25 units |
| Price Details: |
from
€8.56
per unit
€14.70
each
|
| Note: |
€46.00 decoration setup cost will apply.
Increase your quantity to make savings on unit cost.
For a full detailed quote, click 'Get a quote' below.
|
More Information
| SKU | 14016098 |
|---|---|
| Price Based On | 1 colour engraving, back |
| Minimum Order Quantity | 25 |
| Lead Time | 10 |
| Material | Bamboo, ABS, Polymer Battery |
| Dimensions | 120mm x 70mm x 12mm Ø |
| Diameter | 0 |
| Colour | Natural |
| Size | 120 x 70 x 12mm |
| Size Information | 120 x 70 x 12mm |
| Brand | Source IT |
| Branding Method | Engraving |
| Branding Position | Back |
| Individual Personalisation Available | No |
| Individual Mailing Available | No |
| Pantone Match Available | No |
| UK Made Product | No |
Resources
Figuring out what you need to send us to get your design/logo on your Bamboo Power Bank can be daunting. That's why we have a dedicated Artwork Studio here to help you in any way they can. Find out more
Useful Articles & Resources:
Print Methods - the difference between Full Colour and Four Colour


