
NOVA Bluetooth® 5W 1200mAh Speaker with Lights
Quantity
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Prices for branding NOVA Bluetooth® 5W 1200mAh Speaker with Lights:
-
25€23.53 per unit
-
50€21.41 per unit
-
100€19.41 per unit
-
250€17.94 per unit
-
500€17.35 per unit
-
1000€16.76 per unit
-
5000€16.46 per unit
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Description
| Details: | 5W Bluetooth® speaker delivers quality audio with a 1200mAh Lithium battery, providing up to 4 hours of total play time. Featuring multi-coloured LED lights to the side, top and bottom of the speaker with multiple light settings to choose from. Made with an ABS cover featuring carry handle and metal disk to carry your branding. Supplied with a 50cm USB-A/USB-C to USB-C charging cable. |
|---|---|
| MOQ: | 25 units |
| Price Details: |
from
€14.44
per unit
€20.64
each
|
| Note: |
€45.60 decoration setup cost will apply.
Increase your quantity to make savings on unit cost.
For a full detailed quote, click 'Get a quote' below.
|
More Information
| SKU | 14042086 |
|---|---|
| Price Based On | 1 colour engraving, individual names |
| Minimum Order Quantity | 25 |
| Lead Time | 10 |
| Dimensions | 123mm x 94mm Ø |
| Diameter | 94 |
| Colour | Black |
| Size | 123 x 94mm dia. |
| Size Information | 123 x 94mm dia. |
| Brand | Source IT |
| Branding Method | Engraving |
| Branding Position | Individual names |
| Individual Personalisation Available | No |
| Individual Mailing Available | No |
| Pantone Match Available | No |
| UK Made Product | No |
Resources
Figuring out what you need to send us to get your design/logo on your NOVA Bluetooth® 5W 1200mAh Speaker with Lights can be daunting. That's why we have a dedicated Artwork Studio here to help you in any way they can. Find out more
Useful Articles & Resources:
Print Methods - the difference between Full Colour and Four Colour


