
Hopper 300ml Tumbler
Quantity
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Prices for branding Hopper 300ml Tumbler:
-
25€14.20 per unit
-
50€12.45 per unit
-
100€11.10 per unit
-
250€10.03 per unit
-
500€9.13 per unit
-
1000€8.79 per unit
-
2500€8.45 per unit
-
5000€8.28 per unit
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Description
| Details: | Make a lasting impression with our 300ml recycled stainless steel vacuum tumbler, a premium promotional item that’s perfect for branding. With double-wall insulation to keep drinks at the ideal temperature, this tumbler features a secure screw-top lid and a convenient flip-to-drink sipper for easy, spill-free use. Ideal for giveaways, trade shows, and corporate events, this tumbler offers a practical and stylish way to showcase your logo. It’s a standout choice for businesses wanting to provide a useful, recycled gift that will keep your brand top-of-mind with clients, customers, and employees alike. Order yours today! |
|---|---|
| MOQ: | 25 units |
| Price Details: |
from
€7.27
per unit
€12.46
each
|
| Note: |
€45.60 decoration setup cost will apply.
Increase your quantity to make savings on unit cost.
For a full detailed quote, click 'Get a quote' below.
|
More Information
| SKU | 14041414 |
|---|---|
| Price Based On | 1 colour engraving, back |
| Minimum Order Quantity | 25 |
| Lead Time | 10 |
| Dimensions | 120mm x 87mm Ø |
| Diameter | 87 |
| Colour | Black |
| Size | 120 x 87 mm dia. |
| Size Information | 120 x 87 mm dia. |
| Brand | Laltex Promo |
| Branding Method | Engraving |
| Branding Position | Back |
| Individual Personalisation Available | No |
| Individual Mailing Available | No |
| Pantone Match Available | No |
| UK Made Product | No |
Resources
Figuring out what you need to send us to get your design/logo on your Hopper 300ml Tumbler can be daunting. That's why we have a dedicated Artwork Studio here to help you in any way they can. Find out more
Useful Articles & Resources:
Print Methods - the difference between Full Colour and Four Colour


