
Camping 350ml Full Colour Mug
Quantity
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Prices for branding Camping 350ml Full Colour Mug:
-
36€8.26 per unit
-
250€7.51 per unit
-
500€6.81 per unit
-
1000€6.19 per unit
-
2500€5.99 per unit
-
5000€5.74 per unit
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Description
| Details: | The Camping 350ml Full Colour Mug is designed to make your branding shine. With TrueVivid™ dye sublimation printing, your artwork is applied in full colour, creating a vibrant and eye-catching finish that brings your design to life. Crafted from a durable enamel body with a polished stainless steel rim, this mug combines classic style with everyday practicality. Ideal for corporate giveaways, staff packs, client gifts, events, and outdoor promotions. Durable, reusable, and highly visible, this enamel mug ensures your brand stands out sip after sip. |
|---|---|
| MOQ: | 36 units |
| Price Details: |
from
€4.99
per unit
€7.18
each
|
| Note: |
€46.00 decoration setup cost will apply.
Increase your quantity to make savings on unit cost.
For a full detailed quote, click 'Get a quote' below.
|
More Information
| SKU | 14049866 |
|---|---|
| Price Based On | 1 colour dye sub, individual names |
| Minimum Order Quantity | 36 |
| Lead Time | 10 |
| Dimensions | 80mm x 87mm Ø |
| Diameter | 87 |
| Colour | White |
| Size | 80 x 87mm dia. (excl |
| Size Information | 80 x 87mm dia. (excl |
| Brand | Laltex Promo |
| Branding Method | Dye sub |
| Branding Position | Individual names |
| Individual Personalisation Available | No |
| Individual Mailing Available | No |
| Pantone Match Available | No |
| UK Made Product | No |
Resources
Figuring out what you need to send us to get your design/logo on your Camping 350ml Full Colour Mug can be daunting. That's why we have a dedicated Artwork Studio here to help you in any way they can. Find out more
Useful Articles & Resources:
Print Methods - the difference between Full Colour and Four Colour


