
15W Bamboo and RABS Wireless Charger
Quantity
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Prices for branding 15W Bamboo and RABS Wireless Charger:
-
25€15.32 per unit
-
50€13.57 per unit
-
100€11.56 per unit
-
250€10.18 per unit
-
500€9.37 per unit
-
1000€9.05 per unit
-
2500€8.72 per unit
-
5000€8.54 per unit
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Description
| Details: | This wireless charger made from bamboo and recycled ABS plastic for a durable and stylish design. With a 15W fast-charging output, it powers compatible devices quickly and efficiently. The built-in light-up LED base doubles as a bedside or side table night light, adding both functionality and style. Featuring a large branding area, this charger is perfect for showcasing your company logo, making it an ideal promotional item. Ideal for giveaways, corporate gifts, or event merchandise, at trade shows and conferences. The charger comes with a USB-C output cable for easy and reliable connectivity. Practical, eye-catching, and useful, this wireless charger is a smart choice for businesses looking to leave a lasting impression. Charge up your branding and Order today! |
|---|---|
| MOQ: | 25 units |
| Price Details: |
from
€7.50
per unit
€13.44
each
|
| Note: |
€45.60 decoration setup cost will apply.
Increase your quantity to make savings on unit cost.
For a full detailed quote, click 'Get a quote' below.
|
More Information
| SKU | 14049829 |
|---|---|
| Price Based On | 1 colour spot print, top |
| Minimum Order Quantity | 25 |
| Lead Time | 10 |
| Dimensions | 71mm x 71mm x 22mm Ø |
| Diameter | 0 |
| Colour | White |
| Size | 71 x 71 x 22 mm |
| Size Information | 71 x 71 x 22 mm |
| Brand | Source IT |
| Branding Method | Spot print |
| Branding Position | Top |
| Individual Personalisation Available | No |
| Individual Mailing Available | No |
| Pantone Match Available | No |
| UK Made Product | No |
Resources
Figuring out what you need to send us to get your design/logo on your 15W Bamboo and RABS Wireless Charger can be daunting. That's why we have a dedicated Artwork Studio here to help you in any way they can. Find out more
Useful Articles & Resources:
Print Methods - the difference between Full Colour and Four Colour


